Podmínky vstupu do země...

 

 

Podmínky vstupu do země...

Plánujete svou zahraniční dovolenou a nevíte si rady, jaké doklady sebou budete potřebovat pro vstup do konkrétní země. Pro tuto situaci jsme Vám připravili tuto stránku, kde najdete aktuální přehled vyžadovaných dokladů pro vstup do jednotlivých zemí.

 

OBČANSKY PRŮKAZ

Váš osobní doklad Vám bude postačovat obecně řečeno pro vstup do zemí v Schengenském prostoru (EU), což je společný prostor států, na jejichž společných hranicích nejsou prováděny hraniční kontroly osob.

Schengenský prostor tvoří tyto státy: Belgie, ČR, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko.

Ostatní členské státy EU nebo EHP, tedy Bulharsko, Irsko, Kypr, Lichtenštejnsko, Rumunsko a Velká Británie, nejsou členy Schengenského prostoru. Chorvatské úřady, úřady Velké Británie, Irska, Bulharska, Kypru, Lichtenštejnska a Rumunska uznávají jako cestovní doklad pro vstup platný cestovní pas ČR nebo průkaz totožnosti ČR obsahující strojově čitelnou zónu.

 

CESTOVNÍ PAS

Tento cestovní doklad budete potřebovat pro vstup do ostatních zemí Evropy a světa.

Pro vstup do zemí mimo Schengenský prostor (EU) je nutné být informován o vízové povinnosti konkrétní země. Přehled základních často navštěvovaných destinací občany ČR uvádíme v přehledu níže.

 

 

  Země Vyžadovaná platnost cestovního
dokladu po návratu
Vízová
povinnost
 
  Tunisko 3 měsíce s CK* NE*  
  Egypt 6 měsíců ANO Prohlášení
  Spojené arabské emiráty 6 měsíců NE více
  Kuba Není uvedeno ANO  
  Dominikánská republika 6 měsíců NE**  
  Thajsko 6 měsíců NE  
  Turecko 150 dní NE  

 

 

* V případě individuální turistiky s platným vízem musí platnost pasu překračovat plánovanou dobu pobytu minimálně o 6 měsíců.

** Čeští občané nepotřebují ke vstupu na dobu nepřesahující 90 dnů víza. Při vstupu je nutno zakoupit turistickou kartu (Tarjeta de Turismo) v ceně 10,- USD na některém z konzulátů Dominikánské republiky nebo přímo na letišti Las Américas v Santo Domingu.

 

Cestujete-li s nezletilou osobou, které není Vaším přímím potomkem (prarodiče, strýček, teta). Můžete se setkat s tím, že některé státy vyžadují písemný souhlas zákonného zástupce s vycestováním nezletilé osoby. Pro tyto případy využijte formulář "Souhlas rodiče s vycestováním nezletilého dítěte do zahraničí", který je ke stražení níže.

 

Souhlas rodiče s vycestováním nezletilého dítěte do zahraničí.***
*** dokument ke stažení obsahuje formulářová pole, které je možné před vytištěním vyplnit.

 

Zdroj dat: www.mzv.cz, www.mvcr.cz

Vytvářím objednávku...