CA Solidní dovolená, cestovní agentua

 

 

ID: 797866

Sicílie letecky (fly and drive) ***

Termín: 28.09. (Út) - 02.10. (So) 2021

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 12 500 Kč

Poloha
Co je Fly and Drive zájezd?
Poznávací zájezd pro individuální cestovatele se zajištěnými službami - letenkou, hotely a
zapůjčením automobilu.
Váš itinerář je připraven tak, že vám nabízí možnost poznat nejzajímavější místa v dané destinaci, ale zároveň vám ponechává dostatek volnosti na vlastní přání a nápady, kam se zde ještě vydat.
Potřebné doklady k zapůjčením vozu:
- Platný řidičský průkaz
- Platební karta
Program
1.den: Časně ráno odlet z Prahy do Trapani na Sicílii. Přímý let s leteckou společností Ryanair. Po přistání na letišti v Trapani si v půjčovně na letišti převezmete váš rezervovaný vůz. Trapani leží na západním pobřeží Sicílie a jeho centrum má dnes především barokní charakter.
Z Trapani se vydáte do antické Segesty. Segesta je jedním z nejstarších měst na Sicílii, které dominuje krásně zachovalý antický chrám s proslulými dórskými sloupy na malém návrší. Obdivovat můžete rovněž antické divadlo.
Odpoledne pak zamíříte do malebného městečka Selinunte. Po cestě se můžete zastavit v městečku Castelvetrano, které je proslulé pěstováním oliv. V Selinunte můžete navštívit archeologický areál nebo se vydat k pitoreskní pláži Marinella de Selinunte. Ubytování v hotelu v Selinunte (délka trasy 100 km).
2.den: Po snídani přejedete do 100 km vzdáleného Agrigenta. V okolí Agrigenta se nachází řada nádherných písečných pláží, které jsou lemovány strmými pískovcovými útesy. Zastavit se můžete např. u pláže Eraclea Minoa (leží přibližně v polovině cesty mezi Selinunte a Agrigentem). Jen několik kilometrů od Agrigenta vás vybízejí k návštěvě pláže San Leon či Fiumenaro. V Agrigentu (historická památka na seznamu Unesco) se nachází jeden z největších antických areálu na Sicílii nebo možná vůbec v celé Itálii. Město bylo založeno již v 6. století př.n.l. a bylo jedním z nejvýznamnějších měst starověké Sicílie. Navštívit musíte především tzv. Údolí chrámů, kde se nachází řada více či méně dochovaných řeckých chrámů (chrám Dia Olympského, pozůstatky chrámů Dioskúrů Kastora a Polydeuka, Héraklova svatyně, pozoruhodně zachovalý Chrám Svornosti a Héřin chrám). Pokud si naplánujete svoji návštěvu Údolí Chrámu na dobu západu slunce, pak se vám nabízí jedinečný celoživotní zážitek. Ovšem svoji osobitou atmosféru má i historické centrum města, které si uchovalo typický středověký a barokní ráz.. Ubytování v hotelu v Agrigentu.
3.den: Tento den se vydáme napříč vnitrozemím Sicílie na její severní pobřeží. První zastávka vás zavede dalšího místa s označením "památka Unesco" - městečka Piazza Armerina, které je proslulé svými mozaikami. Navštívit můžete především vilu Romana del Casale, což je luxusní vila ze 4. st. s mimořádnými mozaikami. Odpoledne pak budete pokračovat do přístavního letoviska Cefalu. Pokud vás láká příroda, můžete se po cestě zastavit v přírodním parku Madonie nebo na sklenku sicilského vína v typickém horském městečku Castelbuono. Samotné Cefalu pak nabízí jak historické památky (středověký Dóm, antické archeologické naleziště i normanský hrad na strmém útesu nad mětem), ale také samozřejmě krásné pláže a bohaté možnosti koupání. Ubytování v hotelu v Cefalu (délka trasy 240 km).
4.den: Z Cefalu se vydáme do hlavního města Sicílie - Palerma. Ještě než dorazíme do Palerma si však uděláme odbočku k proslulému klášteru Monreale (památka Unesco). Najdeme zde opravdové architektonické skvosty - katedrálu Panny Marie s arabskými ornamenty, proslulé mozaiky a klášter s rajským dvorem zdobeným elegantním sloupovím. Jedná se o nejvýznamnější normanskou památku Sicílie, která původně sloužila i jako hrobka sicilských králů.
Odpoledne příjezd do Palerma. V Palermu na vás čeká řada historických památek, město bylo založeno již Féničany! K těm nejkrásnějším patří kostel San Giovanni degli Eremiti. Má pět orientálních kupolí, mešitu a křížovou chodbu. Vynechat byste neměli ani katedrálu Santa Vergine Maria Assunta z 12. století či královský palác.
Ubytování v hotelu v Palermu (délka trasy 90 km).
5.den: Váš poslední den na Sicílii si můžete upravit dle vlastního přání. Můžete se vydat do půvabného městečka San Vito Lo Capo s překrásnou pláží, navštívit přírodní rezervaci Zingaro nebo se zastavit v městečku Erice (město na legendární hoře Eryx kde ve starověku byla svatyně sicilské bohyně lásky a plodnosti, později ztotožněné s Venuší), či strávit pár hodin nákupy, obědem a procházkou v Trapani.
Kolem poledne příjezd na letiště a vrácení pronajatého vozu. Odlet z Trapani zpět do Prahy. Přílet v odpoledních hodinách.

Ubytování
Cena zájezdu je kalkulována pro min. 2 osoby, které jsou ubytovány v 2-lůžkovém pokoji.
V případě účasti 3 osob je zajišťován 3.lůžkový pokoj.
V případě účasti 4 osob jsou zajišťovány dva 2-lůžkové pokoje.
Cena zahrnuje
letenku Praha - Trapani a zpět
malé palubní zavazadlo
4x nocleh v hotelu 3*
4x snídani
pronájem vozu na 5 dní
podrobný itinerář k trase zájezdu
Cena nezahrnuje
PHM a dálniční poplatky
místní poplatek (zpravidla 1-2 Eur / osoba / noc), platí se na recepci hotelu
21.09. (Út) - 25.09. (So) 2021 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
cena zájezdu
Snídaně
Letecky/Praha
-12 900 Kč
Vybrat termín
28.09. (Út) - 02.10. (So) 2021 - 5 dní, 4 noci
cena zájezdu
Snídaně
Letecky/Praha
-12 500 Kč
Vybrat termín
05.10. (Út) - 09.10. (So) 2021 - 5 dní, 4 noci
cena zájezdu
Snídaně
Letecky/Praha
-13 900 Kč
Vybrat termín
12.10. (Út) - 16.10. (So) 2021 - 5 dní, 4 noci
cena zájezdu
Snídaně
Letecky/Praha
-12 900 Kč
Vybrat termín
19.10. (Út) - 23.10. (So) 2021 - 5 dní, 4 noci
cena zájezdu
Snídaně
Letecky/Praha
-12 500 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměItálie
MístoItálie
HotelSicílie letecky (fly and drive)
cena zájezdu
Termín28.09.2021 - 02.10.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Slan Tour, s.r.o. IČO: 25118889
Vytvářím objednávku...