CA Solidní dovolená, cestovní agentua

 

 

ID: 930320

Termín: 19.09. (So) - 19.09. (So) 2020

Délka pobytu: 1 den

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 499 Kč

Poloha
Smutná historie minulosti, kde stávala podzemní továrna Rabštejn. Původně tu byla přádelna, jejíž majitel zkrachoval a továrnu obsadili Heinlenovci a ukazovali ji jako doklad hospodářského útlaku ze strany české vlády. Na počátku 2. světové války zde byl vybudován byl vybudován tábor pro Němce přesídlené z Besarábie. Po britských náletech na německou leteckou továrnu v Brémách byla část výroby přesídlena právě sem, protože se jednalo o poměrně nenápadné místo. V přilehlých pískovcových stráních byly hloubeny tovární haly a pro koncentrační tábor byla zneužita též bývalá budova textilní přádelny. Dále navštívíte pietní území Ležáky.
Program
Ráno odjezd do Jánské u České Kamenice, kde si prohlédnete podzemí bývalé továrny Rabštejn, kde zajatci 2. světové války prožívali těžké časy. Zde se vyráběly součástky bombardérů Junkers a stíhaček Messerschimdt a v roce 1943 byly zřízeny dva zajatecké tábory a v okolí ještě na třicet dalších pracovních táborů s otřesnými podmínkami pro vězně a nuceně nasazené zahraniční dělníky. Rabštejn sice nebyl primárně vyhlazovacím táborem, ale i přesto zde byly nedůstojné podmínky pro lidský život. Dnes je tu zřízen památník dokumentující historii podzemní letecké továrny a koncentračního tábora. V podzemí skalního labyrintu byla nedávno fotograficky zaznamenaná jakási silueta ducha. Po obědě odjezd k památníku Ležáky, kde navštívíte muzeum vystavující exponáty, které mapují život osady před tragédií, zavádí návštěvníka do nejtemnější doby druhé světové války a připomínají hrdinství ležáckých obyvatel i výsadkové skupiny Silver A.Mezi exponáty naleznou návštěvníci mimo jiné i repliku vysílačky Libuše, která byla ukrývána v ležáckém mlýně a v lomu, a díky níž se podařilo navázat spojení s exilovou vládou v Londýně. V podvečer odjezd do Prahy

Cena zahrnuje
Autobusovou dopravu
Služby průvodce
Cena nezahrnuje
Vstupy do objektů

Rabštejn 100 Kč
Ležáky 20 Kč
Nástup / Výstup
PRAHA – 7:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků na 32 osob, pokud ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu není uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dnů před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.
19.09. (So) 2020 - 1 denStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Cena za osobu - Cena za osobu
Bez stravy
Autobus
-Last minute499 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČeská republika
MístoČeská republika
HotelRabštejn a Ležáky
Cena za osobu - Cena za osobu
Termín19.09.2020 - 19.09.2020
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Vega Tour, s.r.o. IČO: 62917072
Vytvářím objednávku...